Al. KEN 47/U15, 02-797 Warszawa NFZ: 22 403 52 10
Usługi prywatne: 22 120 20 60 Operacje da Vinci: 22 120 20 61 Szpital Mazovia Częstochowa: 34 334 33 50

Inne nowotwory

Z pośród innych nowotworów na szczególną uwagę zasługuje guz jądra. Jest to nowotwór występujący zazwyczaj pomiędzy 14 a 44 rokiem życia. Charakteryzuje się bardzo dynamicznym wzrostem. Z tego powodu wymaga szybkiego rozpoznania i leczenia. Warto również podkreślić że terapia wdrożona w odpowiednim czasie przynosi znakomite rezultaty i odsetek wyleczeń może osiągnąć nawet 99%.

Guz jądra w początkowym stadium jest chorobą skąpo objawową. Choroba jest wykrywana na podstawie badania fizykalnego jądra które ulega powiększeniu, chory dodatkowo może odnotować zmianę jego położenia nierówną powierzchnię lub zwiększenie jego ciężaru. Zazwyczaj w tym stadium nie pojawiają się dolegliwości bólowe.

W każdym przypadku podejrzenia guza jądra jest niezbędna pilna konsultacja urologiczna. Wstępne rozpoznanie stawiane jest na podstawie badania fizykalnego i musi być potwierdzone w badaniu ultrasonograficznym. Następnie w przypadku udokumentowania podejrzenia wskazane jest pobranie  z osocza  krwi markerów nowotworowych jak AFP, BHCG, LDH.   Oraz uzupełnienie diagnostyki obrazowej o tomografię komputerową miednicy i jamy brzusznej (w uzasadnionych przypadkach klatki piersiowej). Ponadto choremu proponuje się oddanie nasienia do Banku nasienia.

Podstawową formą leczenia która powinna zostać niezwłocznie wdrożona jest wykonanie radykalnego usunięcia jądra z dostępu pachwinowego. Tylko w szczególnych przypadkach dopuszczalne jest usunięcie samej zmiany. Następnie po uzyskaniu wyniku badania histopatologicznego usuniętego jądra  na podstawie informacji zawartych w tym badaniu choremu przedstawia się dalsze kroki terapeutyczne jak radioterapia lub chemioterapia. Dalsza terapia onkologiczna powinna być  prowadzona w wyspecjalizowanych ośrodkach onkologicznych.

Dowiedz się więcej o: „o raku jądra”

© Copyright 2024 SZPITAL MAZOVIA | Realizacja MH Marketing Polityka Cookies Polityka Prywatności
Fundusze Europejskie
Masz pytanie?
Napisz do nas
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa, tel. 22 403 52 10
  2. Dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.
  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jumo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U 15, 02-797 Warszawa) jedynie do kontaktu ze mną.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!